Warsztaty kreatywne z długopisami 3D

Kreatywność bez granic – Warsztaty z długopisami 3D, które zapewnią uczestnikom niezapomniane zajęcia pełne twórczości i innowacyjności.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z zasadami działania drukarek trójwymiarowych, w tym ręcznej drukarki. Nauczą się tworzyć własnoręcznie przedmioty – według szablonu lub własnej wyobraźni, a także nabędą podstawy tworzenia kształtów i projektowania 3D. Na każdych zajęciach przygotowujemy wystawę wydrukowanych przedmiotów, co pozwoli na pokazanie różnych możliwości druku trójwymiarowego, takich jak różne kolory, struktury, ruchome elementy, gumowe wydruki.

  • Przedszkole miejskie nr. 15 w Łodzi
  • Przedszkole miejskie nr. 8 w Łodzi
  • Przedszkole miejskie nr. 175 w Łodzi
  • Przedszkole miejskie nr. 15 w Łodzi
  • Przedszkole miejskie nr. 90 w Łodzi
  • Przedszkole miejskie nr. 7 w Łodzi

Technologiczna przygoda dla małych odkrywców

Warsztaty dla młodych pasjonatów technologii, którzy chcą zgłębić tajniki projektowania przestrzennego i druku 3D.

Podczas zajęć zapoznamy uczestników z mechanizmem działania drukarek 3D pracujących w technologii FDM oraz nauczymy ich podstaw tworzenia kształtów i projektowania 3D. Przybliżymy także cały proces powstawania przedmiotów trójwymiarowych, począwszy od pomysłu, poprzez program graficzny, a kończąc na wydruku na drukarce 3D. Każdy uczestnik będzie miał okazję wykonania samodzielnie przedmiotu w technologii 3D, co pozwoli na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Ponadto, zajęcia te mają na celu doskonalenie myślenia przestrzennego i poznawanie zasad konstrukcyjnych, co będzie nieocenioną wartością dla każdego z uczestników.

Wirtualne Podróże: Odkryj Niezwykłe Światy z okularami VR

Zajęcia na których uczestnicy mają okazję eksplorować niezwykłe miejsca, podróżować w czasie i przestrzeni oraz odkrywać nowe fantastyczne światy. To nie tylko zabawa, ale również wspaniała okazja do rozwijania wyobraźni i zdobywania nowej wiedzy!

Sztuka w cyfrowym świecie: tworzenie grafik z AI

Zajęcia w świecie sztucznej inteligencji i kreatywnego projektowania koszulek.

Podczas tych unikatowych zajęć dzieci odkryją tajniki programów sztucznej inteligencji, dzięki którym będą mogły generować swoje własne, niepowtarzalne grafiki. Nauczymy uczestników jak projektować grafiki przy użyciu zaawansowanych aplikacji, które pozwolą im wyrazić swoją wyobraźnię w niezwykły sposób. Stworzone przez dzieci grafiki zostaną umieszczone na koszulkach, a te dostarczymy do placówki w przeciągu 5 dni od dnia zajęć. To nie tylko szansa na kreatywne tworzenie, ale także na naukę korzystania z technologii, która rozwija się w błyskawicznym tempie.